Света архијерејска Литургија и рукоположење у Броду (ВИДЕО)

Дана 14. октобра, у недјељу 20. по Духовима када наша света Црква прославља и празник Покрова Пресвете Богородице, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије служио је Свету  архијерејску Литургију поводом крсне славе истоименог храма и славе општине у Броду.

Његовом Преосвештенству саслуживали су: протојереј-ставрофор Радојица Ћетковић, архијерејски намјесник дервентски, протојереј-ставрофор Јово Бановић, старјешина  храма и парох друге парохије бродске, протојереј-ставрофор Жељко Теофиловић, парох прве парохије бродске, протонамјесник Никола Горановић, парох прве парохије гаревачке и протођакон Славољуб Милошевић.

На данашњој архијерејској Литургији Преосвећени Владика Фотије је рукоположио у чин ђакона вјероучитеља и дипломираног теолога Горана Марјановића из Брода.

Обраћајући се вјерницима Преосвећени Владика је позвао на јачање вјере и молитве, нарочито Пресветој Богородици, али је и истакао потребу да то заступништво заслужимо својим духовним трудом.

Након свете Литургије уследила је свечана Литија улицама Брода. На Тргу патријарха Павла одржан је помен-парастос пострадалима у последњем Одбрамбено-отаџбинском рату, а испред зграде општине преломљен је славски хљеб са начелником г. Илијом Јовичићем.

Славски хљебови преломљени су и са кумом данашњега духовнога славља Јованком Михелчић из Славонског Брода те чланицама Кола српских сестара које дјелује при храму Покрова Пресвете Богородице у Броду.

јереј Бранко Јокић

ПОКРОВ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ ХРАМОВНА СЛАВА ГРАДСКА СЛАВА ЛИТИЈА БРОД НАЧЕЛНИК ИЛИЈА ЈОВИЧИЋ РУКОПОЛОЖЕЊЕ