Церовица: Архијерејска Литургија и рукоположење на Гојаковцу

Фото: Инга Цвијановић

У недјељу 14. по Духовима, када наша Света Црква молитвено прославља Светог пророка Самуила и Светог свештеномученика Филипа Ираклијског, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Г. Фотије дошао је у прву канонску посјету парохији церовичкој гдје је, у Петропавловском храму на Гојковцу, служио Свету Архијерејску Литургију.

Са Његовим Преосвештенством саслуживали  су: Архијерејски намјесник теслићки протојереј – ставрофор Миладин Вуковић , парох стријежевички протонамјесник Жељко Анђелић, као и протођакон Славољуб Милошевић.

Светој Литургији присуствовао је велики број народа, а многи су приступили Светој Чаши и причестили се Тијелом и Крвљу Господњом.

На истој Литургији, Епископ Фотије је у чин ђакона рукоположио дипломираног теолога Радомира Петковића из Церовице.

Послије Свете Литургије Преосвећени Владика Фотије посјетио је завичајни музеј ''Гојаковац'' који се налази у саставу светосавског дома у Церовици а који је отворен 2014. године.

Протојереј – ставрофор Мирослав Живковић

ЦЕРОВИЦА ГОЈАКОВАЦ РУКОПОЛОЖЕЊЕ