ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ОСВЕШТАО НОВОИЗГРАЂЕНИ ХРАМ У СТАНАРИМА

СТАНАРИ, 5. АВГУСТА /СРНА/ - Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије освештао је данас новоизграђени Храм Васкрсења Господа Исуса Христа у Станарима.

Током бесједе, Eпископ Фотије је позвао на саборност и јединство, те истакао да је храм мјесто човјековог духовног преображаја.

У чину освештања храма учествовали су Преосвећени Епископи горњокарловачки Герасим, бихаћко-петровачки Сергије, осјечкопољски и барањски Херувим, као и свештенство архијерејског намјесништва добојског.

Владика Фотије је за заслуге у изградњи храма Орденом краља Драгутина – Преподобног Теоктиста одликовао посланика у Народној скупштини Републике Српске Горана Јеринића, начелника општине Станари Душана Панића и Јадранка Меденицу из Станара.

За кумове храма изабрани су Горан Јеринић, Душан Панић, министар здравља и социјалне заштите Републике Српске Драган Богданић, народни посланик Војин Митровић и Јадранко Дениз.

Освештању су присуствовали Предсједник Републике Српске Милорад  Додик, замјеник министра одбране БиХ Борис Јеринић, посланици у Народној скупштини Републике Српске, предсједник општине Топола из Србије Драган Живановић са делегацијом, представници општине Станари.

Освештање земљишта и постављање крста на мјесту изградње овог Спомен-храма, за 250 страдалих бораца Крњинског краја, у Станарима обављено је на Васкрс 2010. године, а у прошлој години општина Станари издвојила је 200.000 КМ за градњу храма.

Прилог РТРС је овдје

ВАСКРС СТАНАРИ ОСВЕЋЕЊЕ ОРДЕН ГОРАН ЈЕРИНИЋ ДУШАН ПАНИЋ НАЧЕЛНИК МИНИСТАР ДРАГАН БОГДАНИЋ ВОЈИН МИТРОВИЋ МИЛОРАД ДОДИК БОРИС ЈЕРИНИЋ ЕПИСКОП ГЕРАСИМ ЕПИСКОП СЕРГИЈЕ ЕПИСКОП ХЕРУВИМ