Слава храма и парастос погинулим у Ражљеву

Прослава Светог Прокопија, преслава ражљевачког храма и слава села Ражљево, започела је уочи овога празника. У организацији МЗ Ражљево организовано је такмичење у спремању котлића, док је КУД ''Ражљево'' организовао смотру фолклора. На смотри је учествовало десет КУД-а из Републике Српске, Србије и Хрватске.

Увече су у ражљевачком храму, високопречасни протојереји-ставрофори Бранко Ђурић и Александар Михајловић, служили вечерњу службу, на којој су били присутни сви фолклораши. Послије Вечерње кренуо је дефиле фолклораша кроз село, а потом наступи на позорници у парку.

На дан празника служена је света Литургија коју су служили високопречасни протојереј-ставрофор Томо Ћирковић и пречасни јереји Александар Јефтић и Бранко Ерић. Након Литургије извршен је трократни опход око храма и пререзан славски колач,а потом су сви присутни прешли у салу Светосавског дома на славски ручак који је припремио одбор Црквене општине Ражљево.

У поподневним часовима је код споменика палим борцима Одбрамбено-отаџбинског рата, у парку у Ражљеву, служен парастос свим пострадалим,а потом и на гробљу код споменика погинулог хероја овога краја Бошка Перића-Пеше. Код споменика погинулим борцима, као и на њиховим гробовима положени су вијенци, упаљене свијеће и преливени гробови.

Прослава овога великог празника настављена је у вечерњим сатима великим народним сабором.

Протојереј  Драган Јездић

СВЕТИ ПРОКОПИЈЕ ХРАМОВНА СЛАВА ПРЕСЛАВА РАЖЉЕВО