ПРОСЛАВЉЕНА КРСНА СЛАВА СТАРОГ ЗВОРНИЧКОГ ХРАМА

Празник Рођење Светог Јована Крститеља зворничани прослављају као славу старог зворничког храма.

Поводом храмовне славе, литургијским сабрањем началствовао је Његово Преосвештенство Епископ зворничко- тузлански Г.Г. Фотије.

Његовом Преосвештенству саслуживали су: архијерејски намјесник зворнички протојереј - ставрофор Видоје Лукић, игуман Георгије (Станковић) сабрат манастира Гомирје, јереј Александар Јефтић, јереј Милош Тришић, јереј Мирослав Тодоровић и протођакон Славољуб Милошевић.

На Литургији је пјевао црквени хор ''Свети Владика Николај'' из Зворника.

У току Свете Литургије Преосвећени Владика Фотије рукоположио је теолога Илију Пантића у чин ђакона.

Честитавши храмовну славу, Епископ Фотије се у бесједи обратио ријечима:

Шта Бог жели од нас? Бог жели да живимо честитим и врлинским животом, у љубави према ближњима. Да живимо крстоликим животом. Да се боримо са старим човеком у себи, са човеком греха, страсти и смрти.

Храм Рођења Светог Јована Крститеља једва је под своје сводове примио велики број вјерујућег народа који је дошао да заједно са својим Архијерејем доживи радост празника.

Након литургијског сабрања услиједила је трпеза љубави  у новој црквеној сали. У току ручка, пригодном бесједом, народу се обратио и све присутне празничним ријечима поздравио протонамјесник Милош Зекановић. Он се захвалио Преосвећеном Владици Фотију на канонској посјети а званицама на присуству. Ручак је протекао у веселом расположењу захваљујући програму који су уприличили чланови хора.

Кум данашње славе био је господин Иван Јокић из Зворника који је, заједно са својом породицом, припремио славски колач, ручак за званице и послужење у црквеној порти за све присутне.

Кумство за сљедећу годину прихватио је господин Саво Ерић из Зворника.

протонамјесник Милош Зекановић
привремени парох четврте парохије зворничке

РОЂЕЊЕ СВЕТОГ ЈОВАНА КРСТИТЕЉА ХРАМОВНА СЛАВА ЗВОРНИК РУКОПОЛОЖЕЊЕ