Архијерејска Литургија у Гаревцу

На дан када наша Света Црква прославља Свете мученике Леонтија, Ипатија и Теодула, 01. јула 2018. године, у гаревачком Новом Насељу у храму Свете Петке Параскеве, Свету архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије.

Његовом Преосвештенству саслуживали су протојереј-ставрофор Јово Лакић, архијерејски намјесник модричко-градачачки, јереј Небојша Товирац и надлежни свештеници, браћа Никола и Недељко Горановић, те протођакон Богдан Стјепановић.

Ми живимо да би се причешћивали, драга браћо и сестре. Живимо да би се сјединили са Христом на светој Литургији која је центар свих богослужења и откровење Царства небеског овде у историји и на Земљи. Један од великих Отаца Цркве је рекао: Онај ко зна шта је Литургија, тај зна шта је Црква – поручио је у својој бесједи Епископ Фотије.

Послије свете Литургије уприличен је краћи културно – умјетнички програм у порти цркве.