Епископ Фотије примио госта из Уганде

Дана 20. јуна 2018. Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије примио је у Епархији зворничко-тузланској у Бијељини клирика Александријске патријаршије из Уганде, ђакона Емануила Камању са којим се задржао у срдачном разговору о блиском односу међу православним вјерницима и црквама.

Поздрављајући драгог госта Епископ Фотије је подсјетио на искушења са којима се суочава православље у Африци, али и у Европи.

–Уганда има 40 цркава и око 70 богослужбених простора. Народ Уганде суочава се са бројним проблемима, а највећи су недостатак воде и немаштина - рекао је ђакон Емануил говорећи о животу православне заједнице у Африци и суживоту са другим вјерским заједницама.

Иако је православна црква у Уганди сиромашна, њена дужност је да помогне вјерницима и то ради кроз разне пројекте -поручио је ђакон Емануил.

На крају званичног разговора, Епископ Фотије је даровао драгом госту из Африке икону Пресвете Богородице.

Епархија зворничко-тузланска СПЦ организоваће и прикупљање новца за изградњу бунара како би се обезбиједила пијаћа вода и помогао православни народ Уганде.

Ђакон Емануил из Александријске патријаршије одржаће у Бијељини у суботу, 23. јуна, предавање о раду православне цркве у Уганди, али и о тешком животу људи у овој земљи.
Прилоге за помоћ православној цркви у Уганди грађани могу дати након предавања које ће почети у 18.00 часова.

Његов боравак у Бијељини организовао је Мисијски фонд ове епархије уз благослов Његовог Преосвештенства Епископа Фотија.

Посјета  ђакона Емануила биће настављена обиласком светиња Епархије зворничко-тузланске.
По благослову Епископа Фотија, ђакон Емануил борави у посјети Епархији зворничко-тузланској до 25. јуна 2018.