Торжествена прослава Спасовдана у Бањи Врућици

Свечано празновање празника Вазнесења Господњег започело је служењем парастоса погинулим борцима Отаџбинског рата код крсног спомен обиљежја на Бањи Врућици.

Вечерње богослужење са петохљебницом, како и доликује нашем храму,служили су протојереји-ставрофори Недељко Пришић, Далибор Ђекић, протојереј Драган Марковић и протођакон Младен Ковачевић уз велико присуство вјернога народа.

Звук јутарњих птица, свјеж ваздух прољетних дана и пристизање вјерног народа у порту храма Вазнесења Господњег означили су почетак прослављања храмовне славе.

Круна дана свакако била је Света божанствена Литургија, коју су у поменутом храму служили протојереји ставрофори Саво Кнежевић, Боривоје Шањић и Вукан Субић.

Умилно појање храмовног хора и свег присутног народа уљепшавало је прозбе из олтара.
Око четиристотине вјерника из Теслића, Добоја, Модриче, Дервенте и других градова широм Р.Српске дошло је да, заједно са својим домаћином оцем Миром, обиљежи храмовни дан.

Посебно радује велико присуство дјеце а изнад свега велики број причасника Животворним Тајнама.

Након Свете Литургије услиједила је свечана Литија око храма.

По завршеном богослужбеном дијелу, припремљена је трпеза љубави за свештенство и вјерни народ.
Овом приликом отац Миро се захвалио браћи свештеницима, кумовима славља и свим присутним,те их позвао да ревносно следују Пут Божији, да се што чешће причешћују и сабирају око светих храмова.

Свим богослужењима поводом славе храма присуствовао је и начелник општине Теслић.

Протојереј-ставрофор Миро Ђукарић