ПРИЗИВ СВЕТОГ ДУХА У БРОДУ

Молебан са призивом Светог Духа на почетку школске године за све ученике у Броду служен је  у  тринаесту недјељу по Духовима у храму Покрова Пресвете Богородице.

Свету литургију служио је протонамјесник Бранко Јокић, трећи парох бродски, уз саслужење ђакона Горана Марјановића. Велики број ученика који су били тај дан присутни у Цркви узели су учешће у Светој тајни причешћа.

Након Свете литургије, служен је молебан и чин Призива Светог Духа за благословену школску годину, за све ученике и њихове учитеље, наставнике и родитеље, то јесте како се у литургијским молитвама помиње, '' за оне који се уче и који их уче...''.

Свим присутним ученицима на молитвену успомену подијељени су молитвеници као дар Црквене општине Брод на овај прелијеп молитвени догађај.

ВЈЕРОНАУКА ПРИЗИВ СВЕТОГ ДУХА БРОД