ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПРИМИО У ПОСЈЕТУ ГОСТА ИЗ МОСКОВСКОГ АРХИТЕКТОНСКОГ ИНСТИТУТА

Фото: Епархија зворничко-тузланска
Дана 09. јуна 2022. Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије примио је у Епархији зворничко-тузланској у Бијељини г.  Владимира Спиридонова, руководиоца радионице монументалног сликарства центра класичне и традиционалне архитектуре Московског Архитектонског Института са којима се задржао у дужем разговору.

Владимир Спиридонов са групом иконописаца осликава трпезарију Манастира светог Александра Невског у Угљевику.

Руски иконописци ће осликавати и Манастир свете Матроне Московске у Ритешићу код Добоја.

Оба пројекта финансира Фонд подршке хришћанској култури и наслијеђу из Русије.

Пријему је присуствовао и протонамјесник Срђан Васиљевић, у чијој парохији се и налази Манастир Невски.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПРИЈЕМИ ФОНД ЗА ПОДРШКУ ХРИШЋАНСКОМ НАСЛЕЂУ И КУЛТУРИ РУСИЈА ВЛАДИМИР СПИРИДОНОВ МАНАСТИР СВЕТЕ МАТРОНЕ РИТЕШИЋ МАНАСТИР СВЕТОГ АЛЕКСАНДРА НЕВСКОГ