СРПСКА ГРАПСКА: Слава храма Вазнесења Господњег

У Недељу светих отаца Првог васељењског сабора, у храму Вазнесења Господњег у Српској Грапској обиљежена је храмовна слава.

У братској љубави свету Литургију, по благослову Епископа зворничко-тузланског г. Фотија, служио је архијерејски намјесник добојски, протојереј-ставрофор Мирко Николић уз саслужење протојерејâ- ставрофорâ Јована Михајловића и Чеде Готовца те протојереја Бранка Цвјетковића, јереја Павла Алексића, ђакона Владе Мојевића и Горана Јаковљевића.

У току свете Литургије мноштву вјерног народа обратио се прото Мирко који је пренио поздраве,благослове и молитве Епископа Фотија.

Након избора Ненада Јевтића за новог кума и молитвене литије око храма, извршено је освећење новог палионика за свијеће. Палионик је дар Марије Јевтић са синовима Слађаном, Ђорђем и Душаном а за покој душе супруга Радована Јевтића. Дародавци су за исказани труд и љубав према својој Цркви одликовани Архијерејским граматама признања.

На крају је наступио КУД ''Напредак" из Бушлетића те је услиједио славски ручак за све присутне.

Протонамјесник
Миливоје Тешановић