Епископ крушевачки Давид одржао предавање у Бијељини

У четвртак 29. марта 2018. године Епископ крушевачи др Давид (Перовић), вандредни професор  на Катедри за хришћансу етику са аскетиком на Православном богословском факултету Универзитета у Београду, одржао је, у оквиру циклуса Великопосних предавања које организује Мисијски фонд Епархије зворничко-тузланске предавање на тему: Бесједа о хришћанској етици.

На отварању предавања све присутне поздравио је у име организатора презвитер Синиша Шаренац, који се захвалио Епископу Давиду што је издвојио вријеме да вечерас на једну значајну тему говори у сједишту Епархије зворничко-тузланске.

Владика Давид је говорио о етици као науци, али и етици као животу, истакавши да је хришћанска етика прије свега уподобљавање хришћанског живота-животу Христовоме. Цијело наше бивствовање и спасење заснива се на вјери у Животворну Тројицу. Наше познање Бога заснива се на односу Христа Богочовјека и свакога од нас како појединачно, тако и на сабрању у светој Евхаристији. Бог је ту међу нама само колико смо ми спремини да га видимо и познамо по је питање које треба свако од нас да постави себи, нагласио је владика Давид.

Послије излагања уваженог предавача услиједила је дискусија. Предавач је одговарао на бројна питања, која је поставила публика. За све присутне организовано је послужење, у организацији Кола српских сестара са подручја Бијељине.

Организатори су подијелили свим присутним слушаоцима по један примјерак Васкршњег броја часописа Животворни источник, у издању издавачке  куће Епархије зворничко-тузланске  Синај.

Мисијски фонд

ПРЕДАВАЊЕ ЕПИСКОП ДАВИД ЕПАРХИЈА КРУШЕВАЧКА