ПЕТРОВДАНСКО ЛИЛАЊЕ У ОСМАЦИМА

Вечерњим богослужењем, које је служио протонамјесник Марко Данојловић, и паљењем петровданских лила почело је прослављање празника Светих апостола Петра и Павла у Осмацима.

Чевтрту годину за редом Храм Свете Тројице у Осмацима и црквена порта буду испуњени најмлађим вјерницима који након вечерњег богослужења, уз послужење и музику, запале лиле и на тај начин се традиционално друже везујући се за Цркву своју.

"Нека Свеблаги Господ подари, молитвама Светих апостола Петра и Павла, да се непрестано окупљате око цркве своје не само на овај дан него и на свакој Светој Литургији јер само ту добијате истинско васпитање које вас у овим бурним временима може очувати и сачувати", поручио је у бесједи најмлађима отац Марко.

СВЕТИ АПОСТОЛИ ПЕТАР И ПАВЛЕ ПЕТРОВДАН ЛИЛАЊЕ ОСМАЦИ