ДРАГОМИР САНДО - Одржано предавање ''Изазови савремене породице''

Дана, 16/3. марта 2018. године у 18:00 часова, када наша Православна Црква прославља успомену на Свете мученике Евтропија, Клеоника и Василиска, Светосавска омладинска заједница Гаревац – Ново насеље, Мисијски фонд Епархије зворничко-тузланске и Црквена општина Гаревац – Ново насеље организовали су Великопосно предавање у светосавском дому поред храма Свете Петке Параскеве.

На самом почетку, после молитве, дјеца са гаревачких парохија, отпјевали су пјесму о Часном Крсту. После пјесме координатор СОЗ-а протонамјесник Никола Горановић захвалио се на дивним анђеоским гласовима који су уљепшали ово вече.

Отац Никола, после уводних ријечи, најавио је предавача протојерејa-ставрофора др Драгомира Санду, свештеника из Београда који је и професор на Православном Богословском факултету Универзитета у Београду, а на тему: „ИЗАЗОВИ САВРЕМЕНЕ ПОРОДИЦЕ ДАНАС“.

Отац Драгомир у свом излагању, говорећи о овој актуелној теми, дотакао се многих савремених изазова. У уводном дијелу предавања, отац Сандо је говорио да су искушења и изазови постојали још код првих људи. У наставку предавања причао је о изазовима у савременој породици; о животу који почиње са зачећем;о мајкама које чине абортусе; о нестанку нашег народа; о сурогат мајкама; о савременој технологији како негативно утиче на васпитање и образовање дјеце; о љепоти вјере коју имају Православни хришћани у односу на друге вјере и о многим другим изазовима са којима се сусреће данашња породица. У завршном дијелу посебно је истакао да никада више Свијет није имао толико изазова и могућности да погријеши као данас, али је и поучио вјерни народ како да се избори са тим проблемима данашњице. После поучног и прелијепог предавања услиједила су питања публике.

На самом крају отац Никола Горановић захвалио се оцу Драгомиру  што је одвојио вријеме да дође и да нас корисним предавањем и очинским примјерима поучи, а вјерном народу што је дошао у великом броју.

ПРЕДАВАЊЕ ДРАГОМИР САНДО ГАРЕВАЦ САВРЕМЕНЕ ТЕМЕ