БИЈЕЉИНА: СВЕЧАНОСТ У НОВОМ НАСЕЉУ

Дана 10.06. у храму Вазнесења Господњег (у изградњи) извршени су чин литије, малог освећења воде и освештан колач и славски дарови.

Овогодишња кума Зорица Спасић, предала је четвртину славског колача и славу за наредну годину господину др Љубиши Петровићу, градоначелнику Града Бијељине.

Настојатељ храма, свештеник Александар Мирковић, захвалио се свим овогодишњим приложницима, међу којима је пре свих издвојио Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија са прилогом од 5000КМ, господина Горана Окуку са прилогом од 2000КМ и породицу Живић са прилогом од 1350КМ.

Такође је истакао да су досадашњи грађевински радови само један део целокупног храма и да нас тек убудуће очекују велики и финансијски захтевнији радови.

Надаље, отац Александар је позвао на љубав, јединство и слогу мјештане овог малог насеља и окупљање око ове богомоље како би је што пре завршили, освештали и у њој служили прву Свету Литургију.

ВАЗНЕСЕЊЕ ГОСПОДЊЕ СПАСОВДАН ХРАМОВНА СЛАВА ГРАДОНАЧЕЛНИК ЉУБИША ПЕТРОВИЋ