ХРАМОВНА СЛАВА У ГОРЊЕМ ЦРЊЕЛОВУ (ВИДЕО)

Празник Вазнесења Господњег свечано је прослављен у Горњем Црњелову.

Литургијским сабрањем, у храму Вазнесења Господњег, началствовао је протојереј-ставрофор Јово Јовић, а саслуживали су му протојереји-ставрофори Цвико Мојић, Љубомир Ђокић и Зоран Петровић, протојереји Слободан Мићић и Радиша Јокић, протонамјесници Миран Гавриловић и Митар Млађеновић, те јереј Дражен Ракић.

Након свете Литургије и литијског опхода око светог храма, обављен је чин резања славског колача, а након тога је уприличена славска трпеза у сали Светосавског дома.

Кум овогодишње славе је био Перо Бошњаковић из Горњег Црњелова са породицом, а кумство за идућу годину је преузела породица Миленка Митровића из Горњег Црњелова.

Поред бројних вјерника, из горњоцрњеловачке и сусједних парохија, у овом торжественом духовном слављу, узео је учешће и градоначелник Бијељине господин Љубиша Петровић са сарадницима.

ВАЗНЕСЕЊЕ ГОСПОДЊЕ СПАСОВДАН ХРАМОВНА СЛАВА ГОРЊЕ ЦРЊЕЛОВО ЉУБИША ПЕТРОВИЋ