ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: КОЛИКО ГОД ГА МУЧИЛИ И РАСПИЊАЛИ, СРПСКИ НАРОД ВАСКРСАВА

БИЈЕЉИНА, 2. МАЈА /СРНА/ - Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г.Фотије поручио је да су Срби народ васкрсења и да се, колико год га прогонили, увијек враћа, а колико год га мучили и распињали васкрсава.

На Светој архијерејској литургији коју је јутрос служио у Саборном храму Пресвете Богородице у Бијељини, владика је указао како српски народ васкрсава од Косова до данашњих дана.

"Ту смо од нашега Косова и Метохије, од свих наших Крајина, у месту где живимо, ту смо, васкрсавамо, распињани смо, али устајемо. Тако и овде у Републици Српској и нашој Епархији зворничко-тузланској и на свим другим местима, браћо и сестре", рекао је владика Фотије у обраћању вјерницима.

Он је пожелио да васкрсење Христово буде у срцима свих, да васкрсли Христос води и руководи у животима људи на путу спасења.

У току Свете литургије вјерници су приступили Светој тајни причешћа, а потом су се упутили кућама да са породицама прославе највећи хришћански празник.

Васкршње литургије служене су јутрос у свим храмовина Семберије и Мајевице.

Извор: СРНА

ВАСКРС БИЈЕЉИНА ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БОГОСЛУЖЕЊА