ЧЛАНИЦЕ КСС ИЗ ДОБОЈА ПОХОДИЛЕ СВЕТИЊЕ НАШЕ ЕПАРХИЈЕ

У четврту недељу Часног поста (Средопосну) посвећену светом Јовану Лествичнику, благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Фотија, чланице Кола српских сестара из Добоја, предвођене духовником овог удружења, протојерејем-ставрофором Мирком Николићем кренуле су у поход и поклоњење светињама Епархије зворничко-тузланске.

Прва светиња коју је посјетила ова поклоничка група била је манастир Папраћа. У овој древној немањићкој светињи узели смо молитвено и евхаристијско учешће у Светој архијерејској Литургији коју је служио Његово Преосвештенство Епископ врањски Пахомије уз саслужење вископреподобног архимандрита Николаја (Јовића) игумана ове свете обитељи, протојереја-ставрофора Мирка Николића и ђакона Јована Ашћерића.

Након обиласка Папраћке светиње, поклоници су кренули пут манастира Ловнице гдје их је срдачно дочекала игуманија овог манастира мати Јована.

Обишавши ову дивну светињу која се налази на извору ријеке Ловнице, своје поклоничко путовање наставили до још једног прелијепог манастира наше Епархије манастира Тавне. Овај древна светиња се налази на обронцима планине Мајевице у близини пута Бијељина – Зворник. И у овој светињи топлу и свесрдну добродошлицу нашој групи пожељело је сестринство ове свете обитељи на челу са игуманијом мати Мартом.

Напојивши се духовним миомиром у овом светом манастиру, свој пут смо наставили до манастира Свете Петке – који се налази у бијељинском насељу Пет Језера. Након обиласка овог прелијепог манастира, који је рађен у руском стилу, завршили смо ово поклоничко путовање те се са много дивних утисака вратили у Добој.

Благодарни смо Господу и Пресветој Богородици на благослову што су нам били Путеводитељица на овом нашем ходочашћу. Такође, неизмјерно смо захвални часном монаштву наше Богом спасаване епархије и овим путем им благодаримо за сву њихову несебичну доброту и благослове које смо данас могли да осјетимо походећи ове светиње.

ПОКЛОНИЧКО ПУТОВАЊЕ КОЛО СРПСКИХ СЕСТАРА ДОБОЈ ЕПАРХИЈА ВРАЊСКА ЕПИСКОП ПАХОМИЈЕ