ГАРЕВАЦ:СВЕЧАНА ПРОСЛАВА СВЕТОГ САВЕ (ВИДЕО)

На дан када наша Црква слави успомену на Светог Саве  Српског у храму Свете Петке Параскеве у Гаревцу служена је Света Литургија.

Свету Литургију служио је јереј Ненад Јеремић док је за пјевницом пјевао дјечији хор ''СРБЧИЋИ'' под вођством протојереја Николе Горановића.

Светој Литургији поред вјерника присуствовао је и велики број дјеце.

После заамвоне молитве освећени су славски колач и кољиво које су припремили кумови Миленко и Гордана Јовић са својом дјецом.

Кумство за идућу годину преузела је Зорица Никић са својом породицом.

На крају Свете Литургије отац Ненад обратио се вјерном народу говорећи о животу и значају Светог Саве за нас православне Србе - Светосавце.

Послије бесједе хор ''СРБЧИЋИ'' отпјевао је химну Светом Сави и пјесму Четири слова.

Након хора услиједиле су рецитације и пјесмице младих светосаваца и подјела пакетића.

Испред храма кумови су припремили богато послужење за све присутне.

На крају можемо рећи Слава ти и хвала Свети Саво за све!

Протојереј Никола Горановић

СВЕТИ САВА ШКОЛСКА СЛАВА ГАРЕВАЦ ХОР ХОР СРБЧИЋИ