УСПЈЕХ НАШИХ УЧЕНИКА НА ТАКМИЧЕЊИМА ВЈЕРОНАУКЕ

Другу годину за редом је организовано квиз - такмичење за ђаке из свих српских земаља и дијаспоре гдје живе Срби, а под покровитељством организације "Мир Божији" и уз благослов и подршку Српске православне цркве.

Након прошлогодишње теме "Немањићи", ове године је настављена традиција такмичења са темом "Знаменити Срби". Такмичење је и ове године имало за циљ очување српског идентитета и културе, као и едукативно повезивање Срба ма гдје они били, а све у циљу очувања традиције, вјере, писма и језика.

Учешће је и ове године узело велики број екипа (228), које су чинили по три такмичара из основних школа узраста од 10 до 15 година, а јако велики број такмичара је учествовао из Србије, Републике Српске, Црне Горе, Федерације БиХ, Македоније, као и из иностранства Аустрије, Њемачке, Данске, Италије, Румуније, Канаде, САД и других земаља.

Ову годину је на такмичењу учествовало преко 20 екипа са простора Епархије зворничко-тузланске  од Зворника до Добоја, а као и прошле године успјех су поновили ученици ОШ "Кнез Иво од Семберије" из Бијељине који су имали двије екипе "Кнез" (Сара Тара Томић, Анастасија Јокић, Ивана Чорић) и "Исток" (Исидора Врућан, Софија Ракић, Анђела Пантић), које су наступале испред школе и једну екипу "Свети Пантелејмон" (Анастасија Лукић, Андреј Лукић, Ана Мишра), која је наступала испред храма Светог Пантелејмона у Бијељини.

Све три екипе су кроз онлајн такмичење прошле први круг и доспјеле међу 50 најбољих екипа, а потом је у другом кругу екипа "Кнез", по други пут за двије године изборила велико полуфинале 8 најбољих екипа, које ће се одржати и у овом кругу кроз онлајн такмичење због епидемиолошких мјера. Такмичари су се припремали преко три мјесеца, а сам квиз је имао интересантну и доста обимну литературу са око 1000 питања.

Завршница такмичења је планирана да се одржи крајем јануара и почетком фебруара, а у велико финале иду двије најбоље екипе, а самог побједника очекују вриједне награде.

Вјероучитељ Данијел Васић

ВЈЕРОНАУКА ТАКМИЧЕЊЕ