У СУСРЕТ РАДОСТИ БОЖИЋА И КОРПА СОЛИДАРНОСТИ

КОРПА СОЛИДАРНОСТИ

Драга браћо и сестре, позивамо вас на хуманитарну акцију Добротворна организација Тројеручица Епархије зворничко-тузланске под називом "Корпа Солидарности".

У маркетима Кошута и МББ Ђурић у Модричи постављене су корпе у које можете ставити хигијенске(средства за хигијену... ) и прехрамбене артикле (брашно, уље, тјестенине, шећер, со, конзервирана храна... ) који ће се поводом Божићних празника подијелити на простору нашег града породицама слабијег имовног стања.

Наше мало неком може уљепшати наступајуће празнике. Хвала вам и нека Господ свима подари здравља да у радости и весељу дочекамо и прославимо нарадоснији празник Христово Рођење. Господе хвала Ти на свему.

У СУСРЕТ РАДОСТИ БОЖИЋА!!!

Црквена општина Копривна већ осму годину заредом организује хуманитарну акцију под називом „Сви радосно дочекајмо Рођење Христово“. Акција има за циљ да усели радост Божића у све парохијане наше парохије, и оне које помажу а и оне којима се помаже.

У акцији ћемо сакупљати:

-  новац за куповину печеница, основних животних потрепштина, разних слаткиша и пакетића  за најмлађе

( новац се може уплатити у Цркви,а и на рачун Црквене Општине Копривна  под сврхом написати за акцију  „Сви радосно дочекајмо Христово Рођење“, )

број рачуна НЛБ банка  5620110000050105 и
девизни рачун  IBAN : 395620118131388803 SRPSKA PRAVOSLAVNA CRKVENA OPŠTINA U KOPRIVNI  ,SWIFT RAZBBA22

-  основне животне намјернице ( со,шећер,уље, брашно, тјестенине,  храна у конзервама ) које ћемо паковати и подијелити социјално угроженим породицама и болесним појединцима.

- Разни слаткиши и пакетићи за најмлађе. Њих као и намјернице  доставити до Цркве или парохијског дома.

У прошлогодишњи акцији је узело учешће 37 наших парохијана и приложника из других села, града а укупно смо сакупили око 3000КМ. Обрадовали смо 12 породица печеницом, 3 породице новчано,  7 породица је добило пакете помоћи. Укупно утрошено за акцију 2600КМ а остатак од акције 400 км утрошили смо у току године помажући онима којима је било потребно.

Надамо се да ћемо и ове године сакупити довољно новца како би помогли онима којима је помоћ потребна.

Акција траје до 3.1.2021.године.

Да радост Божића осјетимо сви!!! Нека радостан буде онај који помаже а и онај који прима помоћ. Блажени су милостиви јер ће бити помиловани!!!

За све информације можете контактирати нашег свештеника на број 00387 65/881-206.

Радује нас то што из године у годину све је више оних који учествују у овој а и другим хуманитарним акцијама наше парохије. ПОНОСНИ СМО НА ВАС!!!

Протојереј-ставрофор
Јадранко Стојановић

ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА КОРПА СОЛИДАРНОСТИ КОПРИВНА БОЖИЋНИ ПОСТ