ХРАМОВНА СЛАВА У ШАМЦУ

У недјељу 22. по Духовима, 8. новембра 2020. године, Црквена општина Шамац је заједно са својим вјерним народом прославила светог великомученика Димитрија Мироточивог - крсну славу храма, општине и општинске борачке организације.

Светом Литургијом началствовао је протојереј-ставрофор Јово Лакић, архијерејски намјесник модричко-градачачки, уз саслуживање протојереја-ставрофора Миодрага Стевановића, ђакона Мирослава  Драшко и Љубомира Босића.

Пригодну бесједу о овом дивном угоднику Цркве Христове произнео је ђакон Љубомир Босић у којој је подсјетио на ријечи Господа Исуса Христа „Није слуга већи од господара свога. Ако су мене су гонили и вас ће гонити (Јн. 15, 20), те на то како су се ове ријечи обистиниле у житију Светог великомученика Димитрија. Такође је указао на примјер љубави Светог Димитрија који у тренутку смртне опасности мисли на ближње своје те дозива свога слугу и наређује му да распрода његово имање и подијели сиромашнима. Ово је и нама поука у ово вријеме пандемије и страха од болести да мислимо на своје ближње и штитимо их у овим тешким данима, истичући да љубав према Богу без љубави према ближњем ништа не вриједи као и обратно тј. да се само са та два крила људске душе достиже царство Божије.

На Светој Литургији пресјечен је славски колач са кумом храмовне славе господином Ђоком Стевићем, као и колач борачке и општинске организације Шамац са начелником општине Шамац г. Ђорђем Милићевићем и предсједником Борачке организације Шамац г. Радованом Зорановићем.

На крају, испред храма, уприличена је трпеза љубави.

ђакон Мирослав Драшко

ХРАМОВНА СЛАВА СВЕТИ ДИМИТРИЈЕ МИТРОВДАН ШАМАЦ ЂОРЂЕ МИЛИЋЕВИЋ