ДОБОЈ: ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БОГОСЛУЖИО У ГАВРИЋИМА

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански господин Фотије благоизволио је посјетити парохију пољичко-костајничку дана 18.10. 2020. године гдје је служио Свету Архијерејску литургију у храму Преподобног Сисоја Великог на Гаврићима код Добоја.

Велики благослов и благодат Божија походили су ову парохију, и благочестиви народ који се сакупио на празник Свете мученице Харитине, како би у овоме светоме храму узео учешћа у Светој Литургији.

Топлу добродошлицу Преосвећеном Владици и благодарност што је посјетио овај свети, храм који се издиже и доминира изнад Града Добоја, пожелио је надлежни свештеник јереј Златко Загорац.

Током евхаристијског сабрања Његовом Преосвештенству саслуживали су архијерејски намјесник добојски протојереј-ставрофор Мирко Николић, протојереј-ставрофор Душко Недић и протођакон Богдан Стјепановић.

Архијереј се окупљеној пастви обратио богонадахнутом бесједом поучивши их ријечима Живог извора.

За несебичан труд и марљивост за Свету Цркву и своје парохијане Владика Фотије одликовао је достојног јереја Златка Загорца чином протонамјесника.

Такође, за заслуге и помоћ око обнове овог светог храма Владика је Архијерејским похвалницама одликовао господина Николу Николића, господиа Бориса Јеринића, господина Обрена Петровића и господина Зорана Игића.

Након трократног опхода око Светог храма услиједила је трпеза љубави.

ГАВРИЋИ БОРИС ЈЕРИНИЋ ОБРЕН ПЕТРОВИЋ ГРАДОНАЧЕЛНИК ЧИН