НОВИ ДВОРОВИ: 12 ГОДИНА ОД ОСВЕЋЕЊА ХРАМА

У Недељу 17. по Педесетници, када Православна црква празнује светог апостола Кодрата као и оданије Воздвижења Часног Крста Господњег, у храму Рођења светог Јована Крститеља у Новим Дворовима служена је божанствена Литургија у част 12. годишњице од од освећења храма.

Литургијом је началствовао протојереј Ненад Ђурић; парох дворовски уз саслужење протонамјесника Митра Млађеновића; пароха великообарског, јереја Велислава Мишуре; пароха батковићког и ђакона Немање Спасојевића.

Дивно појање Хора светог краља Владислава, под диригентском палицом гђице Наталије Ђурић из Дворова додатно је учинило торжественим овај празник.

Литургији је присуствовао велики број наших парохијана уз молитвено учешће домаћина овогодишње славе г. Миленка Гајића, директора КПЗ Бијељина. Литругији је присуствовао и г. Мићо Мићић; градоначелник града Бијељине и г. Томица Стојановић; посланик у Народној скупштини Републике Српске.

Након даривања икона, обављен је трократни опход око храма и трпеза љубави коју је уприличио г. Миленко Гајић.

протојереј-ставрофор Јово Бановић

НОВИ ДВОРОВИ