САМАРЕВАЦ: ДВАДЕСЕТ ГОДИНА ОД ОСВЕЋЕЊА ХРАМА

Двадесет година од освећења храма Светих Апостола Петра и Павла у Самаревцу

У суботу, 26. септембра у селу Самаревац, општина Пелагићево, прослављен је мали јубилеј -двадесет година од освећења цркве. Село са четрдесет домова, протјерано у последњем рату, заврши свој храм у октобру 2000. године.

Свету Литургију служио је архијерејски намјесник брчански, протојереј-ставрофор Драган Ћирковић, изасланик Његовог Преосвештенства г. Фотија, Епископа зворничко-тузланског.

Саслуживали су свештеници: о. Душко Танасковић; градитељ храма, о. Далибор Ђекић који је рукоположен на дан освећења храма и пензионисани свештеник Ђорђе Симеуновић, који је родом из Самаревца.

Послије Свете Литургије је обављен опход око храма и одслужен парастос погинулим борцима Одбрамбено - отаџбинског рата из Самаревца.

Прото Драган је након тога подијелио епархијске захвалнице заслужним, а међу њима и начелнику општине Пелагићево Сими Стакићу. Подијељене су и захвалнице Ц.О. Самаревац.

На крају, уручен је и напрсни крст оцу Душку Танасковићу, поклон од стране црквеног одбора и захвалних мјештана у знак захвалности за сав труд и рад.

Услиједила је трпеза љубави за све присутне и скромна прослава овог јубилеја.

Све је свето и честито било и миломе Богу приступачно.

Свети Апостоли Петре и Павле, молите Бога за нас.

Протојереј-ставрофор Алекса Сунарић

ПЕЛАГИЋЕВО САМАРЕВАЦ