РУСКИ УМЈЕТНИК ХАРМОНИКЕ ЈУРИЈ ШИШКИН ЗАЈЕДНО СА НАЧЕЛНИКОМ УГЉЕВИКА НА ПРИЈЕМУ КОД ЕПИСКОПА ФОТИЈА

Фото: Младен Василић
Његовo Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије састао се данас у Епархијском сједишту са најпризнатијим свјетским извођачем академске хармонике Јуријем  Шишкином из Русије и начелником Угљевика Василијем Перићем.

Епископ Фотије након пријема изразио је задовољство јер је данас угостио великог умјетника а посебно јер долази из Русије која је братска по вјери Србији и Републици Српској.

„Разговарали смо Манастиру Светог Александра Невског у Угљевику кога су подигли руски војници који су боравили у мировној мисији, и та светиња је мјесто српско-руског пријатељства, али и уопште о нашем заједништву“, рекао је новинарима Епископ Фотије који је у знак добродошлице поклонио икону Пресвете Богородице Шишкину.

Руски умјетник Јуриј Шишкин истакао је да овакви сусрети „мијењају живот ка бољем,те да они нису случајни“.

„Овај сусрет је за мене велики знак да треба да се још више усавршавам на својој души и  помоћу музике да помажем људима да буду још срећнији“, рекао је Шишкин.

ВИДЕО: Погледајте како свира Јуриј Шишкин (од 40:00 минута)

Начелник Угљевик Василије Перић захвалио је Епископу Фотију јер и на овај начин подржава фестивал „Дани хармонике“ који се ове године одржао по дванеасти пут, али и све духовне и културне активности на подручју ове општине.

„Радосни смо и срећни што се и ове године успио одржати фестивал упркос пандемији корона вируса, али и што смо  угостили Јурија Шишкина који нам по пети пут долази у Угљевик“, рекао је новинарима Перић.

Он је додао да је данас договорена и сарадња са руским умјетником која ће према његовим ријечима бити плодотворна.

„Много тога је до сада учињено на развоју фестивала а Угљевик и Република Српска постали су по њему препознатљиви у Европи и свијету“, рекао је Перић.

Пријему је присуствовао и директор Музичке школе „Корнелије Станковић“ Славиша Перић који је организатор фестивала „Дани хармонике“.

​Текст и фото: Младен Василић

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПРИЈЕМИ ЈУРИЈ ШИШКИН ХАРМОНИКА УГЉЕВИК ВАСИЛИЈЕ ПЕРИЋ