СВЕТИ ВЕЛИКОМУЧЕНИК ПРОКОПИЈЕ СВЕЧАНО ПРОСЛАВЉЕН У ДВОРОВСКОЈ ПАРОХИЈИ

Обиљежавање дана Светог великомученика Прокопија и славска свечаност  у дворовској првој и другој парохији започела је Светом Литургијом, којом је началствовао  протојереј-ставрофор Јово Бановић, парох новодворовски, уз саслужење протонамјесника Ненада Савића, јереја Младена Пантића, протојереја-ставрофора Рисре Мирковића и ђакона Велислава Мишуре.

По завршетку литургије, окупљеним вјерницима,  пригодно слово о Светом  великомученику Прокопију, одржао је началствујући прото Јово Бановић, уједно честитајући  храмовну славу дворовске парохије.

Према обичају, услиједило је даривање црквених литија и светих икона, као и избор кума славе за нередну годину, а потом и свечана литија око светог храма.

Кумови данашње славе били су господин Радо и Мирјана Перишић из Дворова, који су са свештенством и великим бројем вјерника сломили славски колач. Кума храмовне славе за идућу годину биће госпођа Свјетлана Зупур из Дворова са својом породицом.

По завршетки свечаности у Светосавском дому уприличен је ручак за све госте. Током трпезе љубави надлежни свештеник и старјешина храма протојереј Ненад Ђурић одржао је звравицу којом се захвалио свим приложницима, кумовима славе, свештеницима и свим вјерницима.

Током трпезе љубави присутнима се представио и обновљени Хор Светог краља Владислава, при храму Светог великомученика Прокопија, са неколико композиција.

У вечерњим часовима наша парохија била је почаствована посјетом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија. Том приликом Епископу је представљено идејно рјешење уређења црквене порте, са новом продавницом и палионицом свијећа, љетним олтаром, љетниковцем и играоницом за дјецу.

Посјетивши цркву Светог великомученика Прокопија у Дворовима, Епископ Фотије се поклонио покрову са моштију Светог Прокопија, које се иначе налазе у Прокупљу. Поменути покров наша црква је добила благословом Епископа нишког Господина Арсенија, који ће се чувати у нашој цркви.

У пријатном разговору, Епископ Фотије заједно са својом пратњом, задржао се на послужењу које су домаћини припремили.

СВЕТИ ПРОКОПИЈЕ ХРАМОВНА СЛАВА ДВОРОВИ