Општина Пелагићево прославила 25 година од оснивања

Дана 30. јануара 2018. године општина Пелагићево је прославила велики јубилеј, 25 година од оснивања општине. Обиљежавање овог јубилеја је започело помен парастосом погинулим војницима у посљедњем Отаџбинском рату. Помен је служио Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански господин Фотије, протојереј-ставрофор Драган Ћирковић архијерејски намјесник брчански, протојереј-ставрофор Славко Максимовић пензионисани свештеник , протојереј-ставрофор Драган Каиновић пензионисани свештеник, протојереј-ставрофор Драган Тодоровић свештеник обудовачки, протојереј-ставрофор Драган Петровић свештеник  други горњожабарски и протојереј-ставрофор Миодраг Каиновић свештеник први горњожабарски.
После помен парастоса сви гости су прешли у Спортску дворану гдје је одржана свечана сједница поводом овог јубилеја. Од високих званица у име Владе Републике Српске, сједници су присуствовали : министар индустрије енергетике и рударства Петар Ђокић, министар рада и борачке заштите Миленко Савановић, министар породице омладине и спорта Јасмина Давидовић, министар избјеглица и расељених лица Давор Чордаш, потпредсједник Републике Српске Јосип Јерловић, савјетник предсједника Милорада Додика и предсједник представништва РС у Израелу Арие Ливне,  жупан општине Сежана Даворин Торчон из Словеније и предсједник  скупштине општине Бачка Паланка Мита Лачански.
Присутнима се обратио начелник општине Симо Стакић, који је поздравио све присутне изразивши велику захвалност Епископу Фотију који је по ријечима начелника: „Својим присуством овај скуп издигао на виши ниво“. Златну плакету општине  добила је и Епархија зворничко-тузланска, а у знак захвалности за дугогодишњу сарадњу и помоћ Епархије и мјесних свештеника према општини.
Присутнима се обратио и Епископ Фотије изразивши своју радост и задовољство због позива да присуствује овој свечаности, поздравивши све присутне на које је призвао благослов Божији са жељама да  општина настави са активностима које су на добро свих њених  житеља.

Парох прве парохије горњожабарске
Протојереј-ставрофор Миодраг Каиновић