ПРОСЛАВА БОЖИЋА У МОДРИЧИ

Свечано и достојанствено, како то и доликује нашем најрадоснијем празнику, Божићу, прослављено је Рођење Богомладенца на парохијама модричким.

Уочи Празника служена су празнична богослужења у све три храма у Добрињи, Вишњику и Модричи, након чега су освећени и наложени Бадњаци, како то и налаже наша традиција, уз ријечи: Колико варница-толико здравља, среће, расположења и мале дјеце, домаћина Бадњака господина Славена Стјепића из Модриче, који не жаљаше труда и времена да све прође како то и доликује празнику Божића.

Радост празника увеличала су дјеца, која су радосно пијукала када их свештеници дароваше слаткишима.

По наложеном Бадњаку у Вишњику, омладинци из нашег граду се постараше да немили догађаји који долазе из наше братске Црне Горе, не буду непоменути. Уз перформанс са бакљама уз познате стихове,"Муж је бранич жене и дјетета...", дигоше свој глас, да нам се вјековне светиње не отимају.

Овим путем свештенство благодари свим парохијанима, који дадоше свој допринос и слиједише примјер милостивог Самарјанина, те се прикупи све потребно, гдје се скуваше, чајеви, вино и ракија за све присутне.

На сам празник, служена је поноћна Литургија у Вишњику, док су у Модричи и Добрињи служене ране Литургије у 5 часова, гдје већина приступи Животворним тајнама нашег Господа Исуса Христа и с Богом се сједини преко Светог Причешћа.

Захвални смо Богу, који нас је и ове године удостојио да се у великом броју окупимо око наших светиња, гдје је видиљиво присуство великог броја дјеце и омладине на светим богослужењима.

Призивајући Божји благослов на све, уз жељу да радост и топлина Празника угрије сва вјерујућа срца, свештенство модричких парохија вас поздравља рјечима:

МИР БОЖЈИ - ХРИСТОС СЕ РОДИ!
јереј Горан Пањков

РОЂЕЊЕ ХРИСТОВО БОЖИЋ МОДРИЧА