ТЕСЛИЋ: МОЛЕБАН ЗА ОЧУВАЊЕ НАРОДА И СВЕТИЊА У ЦРНОЈ ГОРИ

Још се молимо Богу, Спаситељу свих људи, и за непријатеље:
да их Господ човјекољубиви одврати од насиља над православним народом нашим...

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског г. Фотија,у Храму Пресвете Тројице у Теслићу, свештенство архијерејског намјесништва теслићког, служило је молебан Пресветој Богородици.

Молебан је служен поводом актуелне ситуације у вези са изгласавањем антицрквеног и дискриминаторног Закона о слободи вјероисповјести. Молитве су узнесене Пресветој Богородици за очување православног народа и светиња у Црној Гори.

Међу бројним вјерницима, овом предбожићном саборном богослужењу присуствовали су и представници јавног и политичког живота Теслића.

Синоћ су срцем и молитвом сви били на једној страни, страни Цркве Христове, живо посвједочивши да Црква Христова увјек окупља и гради, а никада не разједињује и не руши. Она је лучоноша бесмртности и њен циљ је увјек наднационални, васељенски, свечовјечански, сјединити све људе у Христу.