БРОД: ПРОМОЦИЈА КЊИГЕ "100 СИЗИФОВИХ ПРАВОПИСНИХ ПРАВИЛА"

У Броду је у Светосавском дому 25.12. послије вечерње службе одржана промоција књиге "100 Сизифових правописних правила" аутора ђакона и вјероучитеља Бојана Јокановића из Добоја, уз изложбу карикатура од истог аутора у организацији Црквене општине Брод.

Присутне је испред братства поздравио старјешина Храма Покрова Пресвете Богородице протојереј-ставрофор Жељко Теофиловић изразивши захвалност аутору који је издвојио вријеме и почастио парохијане бродских парохија значајним догађајем као и све присутне који су својим присуством дали допринос пројекту очувања ћирилице и правописа.

У програму су, рецитујући пјесму Његујмо српски језик, учествовале ученице првог разреда Вања Пурић и Ана Симиџија.

Присутне је поздравила и о вриједности рада аутора књиге говорила и Бојана Шашлић, професор српског језика. Она је истакла важност борбе за правопис српског језика на којој се нажалост не инсистира ни у домовима, нити у школама нашег друштва довољно.

На крају промоције ћакон Бојан се обратио гостима: "Визуелно се најбоље памти, тако да нема лакшег начина да се савладају правописна правила од овог", рекао је он.

Аутор књиге је истакао да иако је његова књига бесгласна да свака слика говори више од хиљаду ријечи, тако да "100 Сизифових правописних правила" кроз илустрације говоре више од сто хиљада ријечи. Он више не сматра да је његов пројекат Сизифова борба, како је на почетку свог рада мислио, јер је успио да дјецу својим примјером подстакне на цртање и правилно писање.

O посјећености промоције, као и заинтересованости присутних за књигу, најбоље говори чињеница да се тражила још једна књига више.

протојереј-ставрофор
Жељко Теофиловић