БРЧКО: ОДРЖАНО ПРЕДАВАЊЕ ТОКОВИ СРПСКЕ ИСТОРИЈЕ У КРАЈИНИ

У недељу вече, 15. децембра 2019. године,  у сали парохијског дома Црквене општине колобарско-грбавичке одржано је предавање  у организацији Завичајног удружења Крајишника „Гора“ из Брчког.

Предавање  на тему: Токови српске историје у Крајини одржао је, др Радован Пилиповић, директор Архива Српске Православне Цркве у Београду.

Др Пилиповић је аутор више од седам књига из историје Српске Православне Цркве, као и тридесет расправа и студија из историје српског народа, које је објављивао у земљи и иностранству, од чега четири монографија о српској историји у Крајини.

ЗУК „Гора“ остаје захвално др Радовану Пилиповићу, КУД ''Илићка'', етно пјевачкој групи ''Босиљак'', те Управи парохије колобарско-грбавичке на подршци и сарадњи.