ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ОСВЕШТАО СВЕТОСАВСКИ ДОМ У БЛАЖЕВЦУ

Дана 30. новембра,текуће године,прослављајући Светог Григорија Чудотворца, имали смо велику част да је Црквену општину Блажевац, парохија поребричка, Архијерејско намјесништво  брчанско,посјетио Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије.

Овом пригодом Владика је освештао новосаграђени Светосавски дом у Блажевцу.

У овај дом је уграђен велики рад и труд првенствено надлежног пароха, проте Николе, али и других парохијана и људи из црквене општине Блажевац.

Дај Боже да овим путем настави и даље и да сви будемо јединствени у труду и љубави, у служењу Господу и служењу ближњима. То је наш задатак и циљ. То је наш пут којим нас води наша света православна вера. Са Богом и са ближњима – рекао је Епископ Фотије у својој бесједи.

Са Преосвећеним  Владиком саслуживали су протојереји-ставрофори: Драган Ћирковић архијерејски намјесник брчански, Зоран Илић парох обудовачки, Никола Пекић парох лончарски и Јово Михајловић парох доњожабарски.

Нека је слава и хвала Богу за све!

Протојереј Никола Лукић

ПОРЕБРИЦЕ БЛАЖЕВАЦ ОСВЕЋЕЊЕ