МИТРОВДАН У ГРАЧАНИЦИ

Милошћу Божијом дана 08.новембра 2019.године у храму Вазнесења Господњег у Грачаници, у Федерацији Босне и Херцеговине, служена је света Литургија.

Литургију је служио парох грачанички, протонамјесник Александар Лучић уз присуство малог броја вјерника из Грачанице у којој је нажалост остало само 16 православних домова.

Храм који је саграђен 1921.године и површине је 210 квадратних метара, а исти је освештан 1926.године, у протеклом рату  је оштећен. Једним дијелом, са вањске стране, храм је обновљен, али унутрашњост храма је у веома лошем стању тако да је потребна генерална обнова.

Нека би нам молитвама Светог великомученика Димитрија Господ подарио снаге и благослова, да се и овај храм врати у своје првобитно стање на славу Божију.

протонамјесник Александар Лучић