СЛАВА ЦРКВЕ И ОСВЕЋЕЊЕ ЗВОНА У ПИЛИЦИ

Црквена општина и парохија у Пилици молитвено и свечано је прославила своју крсну славу - Преподобну мати Параскеву - Свет Петку.

Ова духовна радост удвостручена је и освећењем нових звона за наш храм која су изливена захваљујући несебичном прилогу нашег вјерног народа.

Свету службу Божију служио је високопречасни протојереј-ставрофор Цвико Мојић, свештеник у пензији, уз саслуживање јереја Зорана Деспотовића из Текериша (Епархија шабачка) и у присуству великог броја вјерника из наше парохије у Пилици, као из оближњих мјеста (Локања, Брањева, Корените, Равног поља, Угљевика и Лознице).

Светојој тајни Причешћа приступио је велики број дјеце и мајки, а након службе Божије прото Цвико је надахнуто говорио о значају светитеља за наш духовни живот, а посебно о светости и чудотворству Преподобне Параскеве, због чега је много поштована и редовна у молитвама српског народа.

Испред храма, у току Литије, извршено је освећење два нова звона, а част да њима по први пут зазвоне, на радост наших мјештана, имали су новоизабрани кумови звона - Станко М. Илић из Бара( Г. Пилица) који је био и кум првобитног звона на храму, те Бранко Филиповић, предсједник Црквено-општинског одбора у Пилици.

По освећењу звона молитвено је пререзан славски колач са кумом славе г. Теодором Тешићем из Пилице ( великим добротвором наше црквене заједнице) и његовом честитом породицом. Резање колача извршио је о. Зоран Деспотовић, парох текеришки.

По завршетку молитве уприличена је славска трпеза љубави за све присутне, дар нашег кума Теодора, а кумства за следећу годину заузео се младенац Павле Миловановић, рођен на празник Св. Петке ( унук великог приложника многих светих Цркава, Драгана Миловановића из Доње Пилице).

За славском трпезом кумовима славља су уручени пригодни поклони у знак захвалности и пажње за кумство нашој Цркви, те проти Цвики Мојићу за прву службу коју је служио у нашем храму и почаствовао нас својим доласком.

Трајно остајемо захвални свима на молитви, прилогу, поштовању дома Божијег, весељу кроз пјесму и играње српског кола са жељом да следеће године будемо још бољи домаћини.

протонамјесник Дарко Б. Перић
привремени парох пилички