МРТВИЦА: ПРЕСЛУГА ХРАМА СВЕТОГ ПРОРОКА ИЛИЈЕ

Дана 6.октобра 2019.године, на празник Зачећа светог Јована Претече и Крститеља Господњег, село Мртвица је прославило преслугу своје свете цркве.

Свечаност је започела светом Литургијом коју је служио протојереј-ставрофор Драган Петровић.

Након одслужене Литургије о. Драган је бесједио о величини и значају Светог Јована Крститеља, послије чега се прешло на лицитацију црквених барјака и икона и трократни опход око храма.

На крају је прота Драган освештао крсни хљеб и славско жито са кумом овогодишњег славља, г. Миодрагом Дамјановићем.

Свечаности је присуствовао већи број вјерника. Домаћин је, по ломљењу крсног хљеба, позвао све присутне за трпезу љубави у светосавски дом.

Протојереј - ставрофор Драган Петровић

ЗАЧЕЋЕ СВЕТОГ ЈОВАНА КРСТИТЕЉА СВЕТИ ЈОВАН КРСТИТЕЉ ХРАМОВНА СЛАВА ПРЕСЛАВА МРТИЦА