Освећење бадњака на градском тргу у Бијељини

БИЈЕЉИНА, 6. ЈАНУАРА/СРНА/ - Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије рекао је на Бадње вече у Бијељини да свијету ништа није потребније од мира и пожелио да Божић донесе мир, благослов, земаљску хармонију и небеску радост људима.

Владика Фотије благословио је православне Србе сабране око бадњака са жељом да се мир Божији усели у срца и душе свих људи широм Републике Српске и свих земаља гдје живе православни Срби, као и сви други људи добре воље.

"Дај Боже да тај божански принцип буде присутан у нашим животима, у људима који воде ову државу и овај народ, без обзира на веру и нацију, да живе законима љубави према Богу и ближњима", рекао је владика Фотије.

Он је позвао православне Србе да мирно иду тим путем спасења, као и до сада кроз вијекове.

На традиционалном паљењу бадњака на тргу испред сједишта Градске управе суграђане је поздравио и градоначелник Мићо Мићић који је пожелио да Божић донесе људима мир у души, радост у срцу, срећу у животу и све најбоље.

Владика Фотије служио је повечерје са петохљебницом у Храму Светог великомученика Георгија у центру града, гдје су уз стотине грађана били окупљени и чланови локалне власти и представници републичких институција са овог подручја.

Традиционално, вјерници су у литији прошли градским улицама од храма до Трга Краља Петра Првог Карађорђевића гдје је обављено освештање и паљење бадњака.

Испред Културно-музејског центра епархије зворничког-тузланске одржан је пријем за дјецу уз народни обичај пијукања, којим се дјеци дарују слаткиши и ситни поклони.

Уочи најрадоснијег хришћанског празника Божића на тргу у Бијељини је након паљења бадњака одржано народно весеље.

Владика Фотије сутра ће, на Божић, служити Свету архијерејску литургију у Саборном храму Рођења Пресвете Богородице у Бијељини у 5.00 часова.

Фото: Епархија зворничко-тузланска / Општина Бијељина

БАДЊИ ДАН РОЂЕЊЕ ХРИСТОВО БОЖИЋ ГРАДОНАЧЕЛНИК МИЋО МИЋИЋ БИЈЕЉИНА