ПРЕСЛАВА ХРАМА У ПИЛИЦИ

Храм свете Петке Параскеве у Пилици и њени вјерници молитвено и свечано обиљежили су преславу храма - светог пророка Илију, успомену на дан када је на темељима садашњег храма служена прва света Литургија.

На дан празника службу Божију служио је надлежни свештеник протонамјесник Дарко Б. Перић уз помоћ оца Љубе Пријовића, ректора богословије у Фочи, који нас је почаствовао својим присуством, уз молитву кумова славља г. Стеве Николића и Љубише Лукића из Д. Пилице, као  и вјерног народа из Пилице, Локања и других околних мјеста.

Након Литургије и причешћа свештеник се обратио вјерницима пригодном бесједом о значају празника светог Илије за нашу вјеру, за пиличку парохију, а све госте поздравио и пожелио им добродошлицу.

Потом је услиједило даривање Часног Крста, литија и икона те обављен трократни опход око храма и резање славског колача са кумовима преславе.

По резању колача части и обавезе да кумује следеће године заузео се младић Дарко Тодоровић из Горње Пилице, рођен на празник светог Илије.

Након молитвеног дјела је уследила славска трпеза за све госте - Светосавском дому - дар кумова Стеве и Љубише и наше Црквене општине.

Кумови су награђени пригодним захвалницама у знак пажње и успомене на овај  дан и кумство, а уз пригодну музику и расположење остало се до вечерњих сати, са жељом да нас следеће године Господ окупи  у још већем броју.

Остајемо свима истински благодарни на учешћу у прослави овог дана и призивамо на све Божији благослов.

парох пилички
протонамјесник Дарко Б. Перић