ДОБОЈ: ПОКЛОНИЧКО ПУТОВАЊЕ У МАНАСТИР ЛЕПАВИНУ

У суботу 29. јуна т.г. чланице Кола српских сестара из Добоја су, по благослову Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија, организовале поклоничко путовање манастиру Ваведења Пресвете Богородице у Лепавини.

На пут су кренули у раним јутарњим часовима, предвођени духовником Кола, протојерејем-ставрофором Мирком Николићем, испред добојских храмова Рођења Пресвете Богородице и Светих апостола Петра и Павла.

У манастиру Лепавини су присуствовали Светој Литургији, поклонили се чудотворној икони Богородице Лепавинске и своје путовање крунисали сједињењем са Тијелом и Крвљу Господа нашега Исуса Христа.

Од братства манастира су почашћени заједничком трпезом љубавим и љубазним и домаћинским гостопримством.

У Добој су се вратили у вечерњим сатима видно духовно освјежени о озарени благодаћу Пресвете Богородице и њене чудотворне иконе. Нека је хвала Господу и Пресветој Богородици на свему.