ХРАМОВНА СЛАВА У МАНАСТИРУ ТАВНА

У недељу Педесетнице, празник Силаска Светога Духа на апостоле, манастир Тавна прославио је своју храмовну славу.

Празнично славље почело је бденијем уочи празника. Свету Литургију служио је умировљени Епископ Константин, уз саслужење свештенства Епархије зворничко-тузланске: архимандрита Симеона из Манастира Покрова Пресвете Богородице у Доњој Бишњи, архимандрита Нектарија из Манастира Часног Крста у Сувом Пољу, протојерејâ-ставрофорâ Драгана Пејчића, Љубе Ђокића, Цвике Мојића, Милана Топића и ђакона Младена Јовића.

​

Светој Литургији присуствовао је и велики број вјерног народа, а за кума славе је изабрана Милена Стевановић из Јабланице код Лопара.

СИЛАЗАК СВЕТОГ ДУХА НА АПОСТОЛЕ ДУХОВИ ПЕДЕСЕТНИЦА ХРАМОВНА СЛАВА МАНАСТИР ТАВНА ИГУМАНИЈА МАРТА ЕПИСКОП КОНСТАНТИН