ВЈЕРНИЦИ ИЗ ОСЈЕЧАНА ХОДОЧАСТИЛИ МАНАСТИРУ ОСТРОГ И ДРУГИМ СВЕТИЊАМА

Милошћу Божијом а благословом Његовог Преосвештенства Епископа Зворничко-тузланског Господина Г. Фотија, парохија друга Осјечанска организовала је поклоничко путовање манастиру Острог у времену од 08-09.јуна 2019.год.

У суботу 08. јуна у јутарњим сатима, група од 54. поклоника је, након прочитане молитве за благословено путовање, кренула на пут на челу са свештеником Александром Лучићем, парохом парохије друге Осјечанске.

У вечерњим сатима пристигли су манастиру Тврдош и поклонили се тамошњим светињама,након чега се путовање наставило према манастиру Острог где су поклоници по доласку у исти преноћили под ведрим небом ове велике светиње.

У 06.00 часова ујутру сви су присуствовали светој Литургији,и након тога су се поклонили моштима светог Василија Острошког Чудотворца, да би наставили своје путовање према Чајничу. У Чајниче су поклоници пристигли на вечерње богослужење, да бих након тога чули историјат ове светиње од стране надлежног свештеника Чајничког.После прочитане молитве за здравље и цјеливање Богородице Чајничке Краснице,сви су били окупљени у предивној порти где је било послужење за све присутне од стране братије овога храма.

Након једночасовног одмора у прелијепом природном окружењу Чајнича,кренуло се на пут према Осјечанима. Вративши се својим домовима, у миру и љубави Божанској, заблагодаримо Господу на свему.

протонамјесник Александар Лучић