ПРЕСЛАВА ХРАМА У МАЛОЈ СОЧАНИЦИ

Вјерни народ села Мала Сочаница код Дервенте на дан спомена Свете великомученице Ирине, 18. маја 2019. године прославио је 17 година од освећења свога храма.

У храму Светог великомученика Прокопија Литургију, поводом преславе Храма, служио је умировљени свештеник протојереј- ставрофор Драган Каиновић из Дервенте.

Након Свете Литургије обављен је трократни опход око светог Храма. Прота Драган је осветио  водицу,  благословио славски хљеб, вино и кољиво, потом хљеб преломио са кумом овогодишње преславе Љубицом Гостић из Мале Сочанице.

Прота Драган  је у надахнутој бесједи истакао важност љубави и труда према светим храмовима у животу хришћана. Такође се захвалио мјештанима села на лијепом и љубављу испуњеном дочеку и учешћу у евхаристијском слављу.

Након торжественог Евхаристијског славља услиједила је трпеза љубави у Светосавском дому. Током свечаног славског ручка кума Љубица се обратила свим  присутним: ''Хвала вам часни оци,  хвала вам што сте се помолили драгом Богу за све нас као и наше миле и драге, што сте благословили мјештане овог села и наше породице, хвала и вама браћо и сестре који сте данас с нама првенствено подијелили Евхаристијско  славље, и који сте помогли да ова трпеза љубави изгледа овако како изгледа, а изгледа предивно... На многа и блага Љета драги моји.''

Надлежни парох протојереј- ставрофор Славољуб Тривић у пригодној здравици поздравио је све присутне, на првом мјесту проту Драгана и куму Љубицу, те се захвалио проти Драгану у име вјерног народа што је дошао у Малу Сочаницу, те што је кроз Литургију, подијелио са вјерним народом ово духовно и физичко славље. Прота Славољуб је куми пожелио да још дуго година кумује светим храмовима, као и до сада, а вјерном народу је пожелио да учествују у активном животу Цркве  Христове у здрављу и срећи на радост Свете Цркве и свих светих.

Кумство за наредну годину  преузео је са својом породицом  Милорад Ерић из Мале Сочанице.

ХРИСТОС ВАСКРСЕ!

протојереј- ставрофор Славољуб И. Тривић