ПАТКОВАЧА: СЛАВА ХРАМА ВАСКРСЕЊА ГОСПОДЊЕГ

На дан када наша Света Црква прославља Томину недељу, као знак сјећања на Васкрсење Христово, у парохији патковачкој прослављена је храмовна слава.

У присуству великог броја вјерника свету Литургију служио је протојереј Далибор Пејчић уз саслужење ђакона Светислава Пејчића.

Кум овогодишње славе је Ђорђе Икић са својом породицом , а кумство за следећу годину преузео је Ђорђо Ковачић.

Надлежни парох протонамјесник Сретен Мићић, поводом храмовне славе уручио је пригодне поклоне заслужним приложницима и захвалио се свима који помажу изградњу храма Васкрсења Господњег у Патковачи.

Послије Литургије сви су прешли за трпезу љубави коју је припремио кум славе, заједно са Црквеним одбором, за све присутне.

ђакон Светислав Пејчић