ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БОГОСЛУЖИО НА ВАСКРСНИ УТОРАК У ТУЗЛИ (ВИДЕО)

Васкрс у Тузли: Очување јединства међу народима који живе овдје
У Саборном храму Успења Пресвете Богородице у Тузли, на Васкршњи Уторак, свету архијерејску Литургију служио је Епископ зворничко – тузлански Господин Фотије.

– Радујмо се, браћо и сестре, овом великом празнику који даје наду сваком човјеку и створењу, али и свима нама који вјерујемо и не вјерујемо – казао је Епископ Фотије.

Након свете Литургије, у Епископском двору у Тузли уприличен је традиционални васкршњи пријем за представнике вјерског, политичког и друштвеног живота Тузланског кантона.

Бесједа Епископа Фотија у Тузли

Епископ зворничко – тузлански овом приликом је подсјетио на Тузлу као старо сједиште Епархије у којем се обиљежавају сви велики православни празници те нагласио потребу очувања јединства међу народима који живе овдје.

– Тузла је древни град, људи су живјели овдје вјековима. Ту су Срби, Бошњаци и Хрвати заједно живјели послије Другог свјетског рата и створили смо добар оквир за живот.

То треба обнављати како би једни у другима препознали људе и браћу – поручио је Епископ зворничко – тузлански Фотије.

Премијер ТК-а Јакуб Суљкановић казао је да данас жели са представницима Православне цркве и других вјерских институција заједно подијелити радост великог празника Васкрса те да пошаљу заједничку поруку мира и суживота.

Градоначелник Тузле Јасмин Имамовић сматра да се сви морају потрудити да у свакој прилици говоре о толеранцији, повјерењу, заједничким пројектима, а све у циљу да доказа да су различитости богатство.

– Желимо да свако прославља своје благдане у слободи – поручио је главни имам Меџлиса Исламске заједнице Тузла Ахмед еф. Хускановић.

Епископ је одликовао свештенике Саборног храма, оца Милоша Тришића и оца Спасоја Радовановића достојанством протонамјесника.

Обраћање оца Милоша Тришића поводом изградње црквено-административног центра у Тузли

Са благословом Епископа освећен је и обновљени и проширени Административни центар Црквене општине.

(Фена | РТВ 7) |