ПРАЗНИК ЦВИЈЕТИ У ВЕЛИКОЈ СОЧАНИЦИ

У  Цвјетну недјељу, 21. априла 2019. године, када наша  Црква прославља  успомену на свечани Улазак Господа Исуса Христа у град Јерусалим, парох сочанички, протојереј- ставрофор Славољуб Тривић служио је свету Литургију у Храму светог Вазнесења Господњег.

У току свете Литургије велики број вјерника је приступио светим тајнама Исповијести и Причешћа.

У својој бесједи пастви прота је поред осталог истакао: ''Као и свему осталом тако и у данашњем догађају, Господ у свој слави својој пројављује своју скромност. У Јерусалим улази ношен на магарету, показујући да је Његова слава изнутра у Њему а не нека спољашња манифестација. Исти овај народ ће за пар дана викати: Распни га, распни, али ће иза тога кроз покајање признати да су га без разлога издали. Сви ми смо позвани да празнујући данашњи празник у срцу своме имамо непрекидно клицање: Осана, благословен који долази у име Господње.
Нека би Господ молитвама Пресвете Богородице, свих угодника Божјих, светих славних апостола и свих светитеља рода нашега дао и нама снаге да одржимо нашу вјеру православну онакву какву смо примили од Светих апостола и Светих отаца, како нам је проповиједао наш Свети Сава, да у тој вјери останемо, да по тој вјери живимо, да тој вјери учимо нашу дјецу и омладину да би и они били и остали прави хришћани, прави светосавци. Амин“ .

Након причешћа Тијелом и Крвљу Господњом, прота Славољуб благословио је и освјештао врбове гранчице које су подијељене благовијерном народу на подсјећање, али, и живо учешће у спасоносним догађајима из Христовог живота, а најмлађим, прота је даровао мале звончиће.

протојереј – ставрофор Славољуб Тривић

ВАСКРШЊИ ПОСТ ЦВЕТИ СОЧАНИЦА