Епископ Фотије посјетио манастире у Подновљу и Ритешићу

У склопу својих посјета манастирима наше Богом чуване Зворничко-тузланске епархије, Његово Преосвештенство Епископ Г.Фотије, посјетио је данас (13.10.2017.год.) најмлађи манастир наше Епархије-манастир Пресвете Тројице у Подновљу.

Епископа је дочекао и поздравио јеромонах Максим, намјесник манастира. Након обиласка храма , гости су послужени у манастирској трпезарији, гдје је отац Максим упознао Епископа о историји манастира. Поред домаћина манастира присутни су били и: протојереји ставрофори Раденко Тодоровић и Миро Ђукарић, ђакон Бојан Јокановић, господин Небојша Марић (замјеник градоначелника града Добоја), др Радослав Николић (директор Дома здравља у Добоју), студенти теологије, привредници са добојске регије и други. Владика Фотије истакао је своје задовољство око градње овог манастира и дао смјернице за даље радове. Као знак захвалности Епископу Фотију, за његову посјету нашем манастиру, отац Максим је Преосвећеном Владици подарио Икону Господа Исуса Христа, са молбом да нас увијек има у својим молитвама. Владика је у трпезарији поучио вјерни народ о истинама наше вјере и позвао их да се увијек труде у свом подвигу.

Након посјете нашем манастиру, Владика Фотије посјетио је манастир Свете Матроне московске у Ритешићу, гдје га је дочекао игуман Нектарије.