Прослава Божића у Угљевику (ВИДЕО)

Најрадоснији хришћански празник Божић свечано је прослављен у парохијама угљевичким. Свечаност је почела служењем Вечерњег богослужења у 18,00 часова  у храму Св.Петке Параскеве у Угљевику коју су служили пароси протојереји-ставрофори Мићо Пајкановић и Милан Топић. У порти храма благословен је и освештан Бадњак а затим наложен на ватру. Бадњак су наложили Господин Василије Перић,Начелник Општине Угљевик,Горан Јовић, Предсједник Црквене Општине и Марко Томић,Предсједник СОЗ-а.Освећењу и налагању бадњака присуствовао је велики број вјерника који су традиционално послужени куваним вином а најмлађи парохијани послужени су прикладним поклонима испод Бадњака.

У селу Мезграја, у филијалном храму Св. архиђакона Стефана, у 19,30 часова служено је Вечерње богослужење које је служио протојереј-ставрофор Милан Топић. Велики број вјерника овог села окупили  су се око свог храма и Бадњака ишчекујући најрадоснији празник Божић. Бадњак је благословен и освештан а затим наложен на ватру уз пјевање божићних пјесама.За ову свечаност приређен је и величанствен ватромет. Вјерници су послужени куваним вином уз музику и пјесму а најмлађи парохијани су послужени прикладним божићним поклонима.

На празник Рођења Христовог служена је свечана света Литургија у 5,00 часова у храму Св. Петке Параскеве коју су служили надлежни пароси. Велики број вјерника приступио је светим тајнама исповјести и причешћа сједињујући се са Господом и Спаситељем нашим Исусом Христом. Божићну посланицу Његове Светости Патријарха српског Господина Иринеја прочитао је протојереј-ставрофор Милан Топић.

Црквена Општина Угљевик у сарадњи са  СОЗ-ом и КСС-а организовала је прикупљање и подјелу хуманитарне помоћи за социјално угрожене  наше парохијане под слоганом „Будимо људи“.

Мир Божији – Христос се роди! Ваистину се роди!

Управа парохије