ХИЉАДЕ ЉУДИ У КИЈЕВО-ПЕЧЕРСКОЈ ЛАВРИ

У недељу која се зове Крстопоклона, Божанствену Литургију на тргу испред Храма Воздвижења Часног Крста Кијевско-Печерске лавре предводио је Његово Блаженство Митрополит кијевски и све Украјине. У току богослужења поглавару Украјинске православне цркве саслуживали су намесник манастира митрополит вишгородски и чернобилски Павле, други епископи, братија и гости манастира у свештеном чину.

Фото: lavra.ua
Након прочитаног Јеванђеља на Литургији, Његово Блаженство Митрополит кијевски и све Украјине Онуфрије обратио се пастирским словом, подсетивши на значај Крста Господњег за православне.

Архимандрит лавре је позвао све да се моле за Печерски манастир: „Над овим светим манастиром данас су се скупили облаци искушења, и желе да отму Лавру. Наша Црква је подигла овај манастир, подигла га из рушевина. Верни народ наше Цркве, посебно монаси, подигли су је из рушевина након што је затворена 60-их година прошлог века.

Молим вас, драга браћо и сестре, да станете на молитву, да се снажно молите за нашу земљу, власт, трупе и цео народ, да нас све Господ благослови миром. Посебно је потребно узносити молитве за братију и Намесника, како би им Господ дао благодат да остану на овом месту и наставе овде подвиг који људи не виде, али који свима доноси корист – подвиг молитве за своју земљу, Отаџбину и народ, и што је најважније, да ће Господ дати познање истине и довести до вечног спасења.

Нека Господ благослови ово место и свакога ко је овде, и да чува Свету Лавру у истини и правди!“

Извор: lavra.ua

УКРАЈИНА МИТРОПОЛИТ ОНУФРИЈЕ УКРАЈИНСКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА