ПОЦРНЕЛИ КРСТОВИ у цркви Кијевско-печерске лавре после службе расколника из ПЦУ

Крстови на Трапезној цркви Кијевско-печерске лавре су поцрнели након богослужења расколничке Православне цркве Украјине, изјавио је управитељ лавре, митрополит Павел у обраћању кијевским властима.

„Погледајте шта се десило са крстовима на Трапезној цркви. Крстови су били жути, док није дошло до крађе црквених светиња“, рекао је митрополит.

Подсетимо, почетком јануара украјинске власти су одузеле Трапезну цркву од канонске Украјинске православне цркве као и Успенску цркву , главни храм лавре, и дозволили богослужења расколничке ПЦУ.

На видео-снимку из лавре види се да се не ради о сенци већ да се променила боја крстова.

Према речима митрополита, то значи да је неопходно заштитити свету саборну апостолску цркву.

Извор: Спутњик Србија

УКРАЈИНА МИТРОПОЛИТ ОНУФРИЈЕ УКРАЈИНСКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА