Опљачкана православна црква у општини Ново Брдо

Православна црква у селу Горње Кусце у општини Ново Брдо опљачкана је, а лопови су из касе однели црквене прилоге које су остављали верници.

"То је за нас велики ударац, јер се нападају и наше светиње", рекао је за РТВ Пулс црквењак Станимир Николић, који је случај пријавио полицији.

У том селу украдено је возило Опел Астра, а у још 10-ак кућа покушане су крађе.

Како се наводи, у оближњем селу Станишор мало после поноћи, обијена је штала Срећка Костића из које су лопови одвели краву са телетом.

Потпредседник општине Ново Брдо Синиша Димић осудио је најновије нападе криминалаца на имовину српских мештана те општине.

"Ово је смишљени акт насиља над српским становништвом како би се економски ослабили. Евидентно је да косовска полиција нема довољно опреме, људства, нити знања да стане на пут криминалцима", рекао је Димић.
У последњих месец дана, ово је шести пут да су забележене крађе имовине српских власника у новобрдском крају, а на мети лопова су биле куће, крупна стока и возила.

Извор: РТВ